Nechápu všechny druhy umění.

8. července 2017 v 14:52 | Rybka |  Téma týdne
Zdravím!

Jako první bych chtěla říct, že tímto článkem nechci nikoho z umělců urazit, je to pouze můj názor a pohled na některé pro mě zvláštní druhy umění.

Už se vám taky stalo, že jste se procházeli galerií nebo muzeem a došli jste k něčemu neurčitému, co jste buď vůbec nepochopili nebo jste snad radši ani nechtěli pochopit?

Mně se to stalo a vícekrát než pouze jednou. Některá díla od umělců jsou pro mě tak nepochopitelná, že popravdě ani netuším, jak to někdo mohl vymyslet.
Ano, obdivuji umělce, že mají vášeň pro takovou věc, která je pro mě dost vzdálená a vždycky bude, ale opravdu by mě někdy zajímalo, co je přimělo k tomu něco takového vyrobit či namalovat.

Výsledek obrázku pro birds silhouette tumblr
|click|


#1: obraz - Shiny Chicken (Karl Persson)


Asi bych začala tím, že řeknu, že tvorba Karla je celkově velice zvláštní. Popravdě se mi moc nelíbí, ale je to pouze můj názor. Řekla bych, ale že toto kuře je jedna z jeho nejextravagantnějších maleb.

#2: socha - In Utero (David Černý)


Ano, nyní jsem se přesunula hned do našeho hlavního města a k českému umělci. Konkrétně tato socha je pochopitelná, o tom ani po tom, ale kdo by sakra dal takovou sochu do hlavního města, kde chodí děti?!

#3: oblečení - Treadwear Goodyear Dunlop (Carl Elkins)

treadwear for goodyear dunlop by carl elkins

Je pravda, že oblečení či módě nerozumím, ale tahle "róba" ve mně zanechala velice zvláštní pocit.. Je pravda, že to zaujme a dělá to dost dobrou reklamu, ale i tak by mě zajímalo, jak se do toho dívky oblékly a jak to bylo těžké.

#4: design pokoje - Upíří pokoj (Propeller Island Hotel)

Výsledek obrázku pro vampire room propeller island hotel

Tento pokoj na mě působí celkem depresivně, ale i přes to by mě zajímalo, kdo by si tento pokoj zaplatil, protože pár by se do jedné rakve nevešel a třeba své děti bych zde taky nenechala. Ale asi by ten pokoj neměli, kdyby jim nevynášel..
Výsledek obrázku pro the end tumblr


Toto jsou pouze některé z děl, která mi přijdou zvláštní. Je jich mnoho, ale to bych asi musela nad tímto článkem strávit několik hodin.

Doufám, že se vám článek líbil a ukázal vám některé zvláštnosti dnešního světa umění.
Tak zatím!
Rybka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 8. července 2017 v 16:41 | Reagovat

Ten první a poslední jsou nejhorší, nechtěla bych pokoj v morbidním stylu...

2 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 8. července 2017 v 18:06 | Reagovat

Obrazy a hlavně ty abstraktní, vlastně ani pochopit nelze - přiblížit se jim však už možné je. Samozřejmě by to všechno bylo úplně jinak, kdybychom například dotyčného znali osobně. Pak už si troufáme podotknout, co mohl dílem vyjádřit...

Je škoda, že se lidé ještě stále snaží umění "pochopit". :)
(* ale někteří už na to přišli, což je skvělé).

3 Kay Kay | Web | 8. července 2017 v 18:55 | Reagovat

Mnohí predovšetkým surrealistickí umelci tvoria, alebo aspoň v minulosti zvykli svoje diela tvoriť pod vplyvom rôznych omamných látok a drog, aby úplne oslobodili svoje podvedomie, takže si myslím,že nikto z nás nedokáže ich diela pochopiť, v konečnom dôsledku pravdepodobne ani oni sami nie vždy chápu čo všetko daným dielom chceli vyjadriť :D  Myslím, že v umení by si mal hľadať každý človek kúsok seba :-)

4 Skládanka Skládanka | Web | 8. července 2017 v 20:05 | Reagovat

Vždy nemusí jít o pochopení. Třeba může být účelem ukázat jenom něco nového (hezkých realistických krajinek jsme všichni viděli tisíce, teď můžeme ukázat i něco jiného), může to i donutit přemýšlet nad tím, co tím autor chtěl říci (a není špatné, když se něco dá interpretovat všelijak, divák tak pozná i sám sebe). Nebo se tak dá ukázat tvůrčí svoboda (hlavně dřív - člověk se třeba mohl vysmát té části světa, která byla vázána soc. realismem jako oficiálním a jediným přípustným stylem).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama