Knížky, bez kterých nedokážu žít.

12. července 2017 v 0:24 | Rybka |  Z tuhy na obrazovku
Zdravím.

Jsem člověk, který nemá rád změny a tak to je i u knížek..
Ráda čtu některé oblíbené knížky stále dokola a moc mě nebaví vybírat nové kusy do sbírky, protože se obvykle nedají srovnat s těmi, které mám doma..

Tyhle knížky mě vždy dostanou do té správné nálady, při které lidé okolo můžou dělat věci, které obvykle nedělají.. Jako například: Nemluvit na mě (hlavně nesnáším 2 otázky: Co čteš? Kolik ti toho ještě zbývá?), nosit mi jídlo a pití beze slov, nezhasínat světlo a nejlépe odjet na měsíc na dovolenou s tím, že nechají plnou lednici a otevřená okna..

No, každopádně.. Dneska vám představím těch několik vyvolených, kteří mi stále obohacují život..

!!SPOILER ALERT!!
Výsledek obrázku pro birds silhouette tumblr
|click|


#1 - Série Andělé od Lauren Kate
Související obrázek
Musím začít touto sérií. Miluju ji, nejde to říct jinak. Jedná se o pět dílů (na obrázku 1. - 4.; 5. jsou Zamilovaní andělé). Je to příběh o Luce a Danielovi, kteří si jsou souzeni, ale je to trošičku zamotané..
Daniel je anděl, který byl zaklet Bohem, protože se zamiloval více do Luce než do něj, a proto jeho a dalších několik andělů Bůh shodil na zem a z nich se stali spadlí andělé. Luce se stala normálním člověkem s jednou výjimkou, pokaždé, co se uviděla s Danielem a jeho srdce znovu splálo láskou, tak splála i Luce, doslova..
Tahle série je právě o Luce, která je jiná. Vidí stíny minulosti, které mohou být používány jako průchod v čase a taky přežila jejich první polibek.

Je to velice zajímavý příběh! Je sice pravda, že 5. díl se mi moc nelíbil, protože jsem čekala zcela něco jiného.. A trochu mě naštval ten konec Vykoupení, ale i tak je tahle série naprostá jednička.

#2 - Hunger Games


Myslím, že tuhle sérii nikomu představovat nemusím..
Je pravda, že jsem se nejdříve zamilovala do filmů, ale když jsem dostala do ruky knížky, tak filmy byl pouze slabý odvar toho, co se dělo uvnitř.
Je ale pravda, když už jsme u filmu a knížky, že mě naštvalo to, že zcela vynechali Madge! Holčinu, díky které vůbec byla Katniss Reprodrozdem! Ale to je na jiný článek.. :)

Hrozně se mi líbí, jak to Suzanne napsala, její styl jazyka je tak lehce porozumitelný, ale zároveň velice zajímavý. 3

#3 - Harry Potter

Výsledek obrázku pro harry potter knízky

Co bych byla za čtenářku, kdybych neměla v oblíbených Harryho?
Ale abych přiznala barvu, tak se přiznám, že jsem ho četla jednou a to asi před pár měsíci..

Harryho znám už extrémně dlouho jako asi každý na planetě a Potterheadem jsem se stala asi před 2 lety, když jsem se do filmů nějak víc zažrala a přihlásila jsem se na Pottermore.com. Od té doby jsem byla posedlá, ale knížek jsem se obávala, protože jsem to před tím jednou zkoušela přečíst a skončila jsem u Tajemné komnaty..

Ale pak jsem byla na Fantastických zvířatech v kině a taky jsem dostala za vysvědčení Harryho a Kámen mudrců s ilustracemi Jima Kaye a už jsem nemohla přestat. Všechny díly jsem přečetla asi za měsíc a to jsem se ani nesnažila..

Nejraději mám poslední díl.. A řekla bych, že to asi není z normálních důvodů..
Tak trochu jsem si zamilovala Kráturu a jeho změna osobnosti po tom, co mu dal Harry Regulův náhrdelník, byla dokonalá a taky to, jak se skřítky šel bojovat za Harryho v bitvě. Ano, brečela jsem jako malý dítě.

#4 - Monument 14

Výsledek obrázku pro monument 14 knízky

Asi další knížka, která není tolik známá..
Je to o partě dětí, kteří jsou uvězněni v obchodním středisku, když začne strašná bouře. Je to vlastně o jejich cestě z obyčejných dětí až k dospělým dokonce i rodičům, kteří se musí postarat jak o sebe, tak o mladší děti, kteří přežili.

#5 - Malý Princ

Výsledek obrázku pro malý princ knížka

O téhle knížce jsem vždycky slyšela tolik, ale nikdy jsem tomu nevěřila. Sice jsem ji znala jako knihu, kterou jako první dala mamka tátovi, když spolu ještě chodili, ale i tak jsem nevěřila takovému tomu: "V každém věku ji pochopíš jinak.."
Nedávala jsem tomu naděje, ale potom se objevila v seznamu četby na maturitu a měla málo stránek, tak jsem si ji sehnala a po nějaké době jsem ji začala číst.

Přečetla jsem ji a BOŽE!!
Je dokonalá. Jak něco tak prostého může být tak skvělé, propracované a složité?
Dala mi toho opravdu hodně. Nepřemýšlela jsem nad tím vším, co se děje okolo mě takovým pohledem jako na to koukal Malý Princ.

A ano, taky to je jedna z knížek, u kterých jsem brečela.. Konkrétně ve scéně, když Princ říkal Pilotovi o tom, že mu neřekne, jaká hvězda přesně je jeho. On na jedné bude a bude se na něj usmívat, a proto se na něj budou hvězdy usmívat..

Celou dobu, co jsem četla, jsem se bála, že tu knížku pochopím jako dítě a některé myšlenky mi nedojdou, ale po přečtení mi to bylo jedno, protože by byla výhra, kdybych to dítě v sobě ještě v 17 letech měla.

#6 - Hostitel
Výsledek obrázku pro hostitel knížka

Ani nevím, jak se ke mně tahle knížka dostala, ale asi jako každá jiná, procházením knihkupectvím cca hodinu s penězi v kapse..

Hrozně moc se mi líbí, jak Stephenie napsala rozhovory mezi Melanií a Wandou a celkově to bylo zase něco jiného, ale i tak skvělého. Jediné, co mě trochu vykolejilo, bylo to, že na konci z Wandy udělali blondýnu.. Jakože blondýnu?!

#7 - Léčba koněm
Výsledek obrázku pro léčba koněm knížka
Tuhle knížku jsem si koupila hned ze dvou důvodů, první je vidět hned na první pohled.. Koně. Ten druhý je takový, že chci studovat speciální pedagogiku a je potřeba mít načtené nějaké knížky z oboru pedagogiky a psychologie a vzala jsem ji jako skvělého kandidáta.

Měla jsem období, kdy jsem někdy rozečetla knížku a pak jsem ji jen tak nechala nedočtenou a tím si prošla i tato kniha.. Největší chyba!!
Znovu jsem ji začala číst kvůli babičce, která si ji ode mě půjčila a mě vadilo, že někdo jiný má přečtenou mou knihu, kterou jsem nedočetla.
A jsem opravdu vdečná, že jsem se k ní vrátila, protože je skvélá a taky je to další kniha na brečícím seznamu.. Konkrétně na konci knihy, kde Rupert děkuju všem za to, co udělali a ještě konkrétněji, kde děkuju Batsy.
A ano, je to podle skutečné události. Knihu napsal otec syna, o kterém je řeč.

Ten syn se jmenuje Rowan a diagnostikovali mu autismus. Nechodí na záchod a nesnáší ostatní děti. Jediné, co ho drží v realitě je mašinka Tomáš, koně, hlavně kobylka Batsy a šamani. Věřte si tomu nebo ne, ale tahle kniha mě přesvědčila o síle přírody, o propojení některých s přírodou.
Když to už Rupert se svou manželkou Kristinou nevydrží, všechna opatření od lékařů a omezení pro svého syna, tak se rozhodnou a pojedou do Mongolska, což je země koní a šamanů. Zažijí mnoho, Rowan se naučí chodit na záchod a dokonce sám od sebe začne nevazovat vztahy se synem průvodce. Nevyléčí se zcela, to je nemožné, protože by tím přišel o sebe, o svou osobnost, ale překoná ty největší problémy, které měl.
Výsledek obrázku pro the end tumblr

Mám plno dalších knížek, které mám velice ráda, např. Sérii Hex Hall, Univerzitu výjimečných, Dva roky prázdnin, 10 malých černoušků, ale chtěla jsem mluvit o těch srdečních záležitostech, co se knížek týče.

Tak zatím!
Rybka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Angie Angie | Web | 12. července 2017 v 12:22 | Reagovat

Sériu od Lauren Kate som v minulosti čítala, no tuším ju nemám celú prečítanú ale viem že ma veľmi bavila v tom čase. Možno sa k nej niekedy vrátim. Malého Princa sme mali ako povinnú literatúru na základnej škole ale nespomínam si už ani o čom to bolo, či sa mi to páčilo alebo nie. *o* 10 malých černoškov od Agathy Christie by som si tiež rada prečítala, zatiaľ mám za sebou len jednu jej knižku a zaujala ma, takže určite sa dostanem aj k tejto spomínanej. Veľmi pekný článok!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama