I introverti se potřebují vyjadřovat.

8. července 2017 v 13:29 | Rybka
Zdravím!

Ze všeho nejdříve bych tě chtěla přivítat na svém blogu, který možná bude aktivní nebo taky ne, je to otázka mé nálady a taky toho, jestli se spíš budu chtít učit na maturitu nebo trávit čas na počítači psaním..

Uvedu tě trochu do obrazu dění.
Měla jsem již dva blogy, u kterých jsem nevydržela hlavně kvůli jedné věci. Lidi okolo mě věděli, že mám blog a sledovali ho a mě hrozně vadilo, že nemůžu říct vše, co jsem chtěla, protože jsem se bála a stále se bojím jejich reakce na věci, které nejsou zcela běžné v dnešním světě. Jsou sice známé, ale ne vždy pozitivně brané..

Možná bych se mohla alespoň trochu představit..
Jmenuji se Anna, ale chtěla jsem nějakou přezdívku, tak jsem si vybrala Rybku, protože moje definice "Rybky" mě celkem vystihuje.. Je mi 17 let a budu ještě jedním rokem navštěvovat náš skvělý ústav, který se milně nazývá gymnázium.
Moje koníčky se skládají z prostých věcí: koně, jídlo, koně, hudba, koně, spánek, koně, knížky, koně a jídlo.

Proč?
Jak už jsem řekla, chci ze sebe dostat věci, který nejsou tak lehké říct na plnou pusu lidem okolo.
Už podle názvu jste určitě pochopili, že i já jsem jedna z těch, kteří se nazývají introverty. Pokud byste mě potkali někde venku, tak by to bylo buď s mými kamarádkami, které jsou jako já příslušnicemi této skupiny, nebo s knihou v ruce. I přes skupinku lidí okolo by vám došlo, že jsme introverti. Je to vidět na první pohled.
Definice introverta od tetičky Wiki:Introverti jsou ti, kteří čerpají energii ze svého vnitřního světa pocitů, myšlenek a prožitků. Bývají méně hovorní než extraverti (většinou tehdy, když chtějí říct něco, co je pro ně relevantní, nemají rádi tzv. společenskou konverzaci) a jsou více přemýšliví. Mají rádi klid a soukromí. Bývají uvážliví, jednají až poté, co si své jednání předem promysleli a obhlédli situaci. Pobyt ve (větší) společnosti nebo přemíra vnějších podnětů je obvykle stresuje a vyčerpává. Ve společnosti tvoří menšinu (obvykle se uvádí kolem 25 %). Mnoho introvertů má nadání pro tvůrčí činnosti, jako je psaní, malování, skládání hudby, programování apod.

Už z tohoto je vidět, že neradi mluvíme s jen tak někým, ale to neznamená, že se nechceme vyjadřovat. Máme hlavu plnou myšlenek, které chceme nějak říct, ale nechceme to řešit s lidmi, kterým bychom to museli vysvětlovat, či je nějak přesvědčovat.
A proto je jedna z lepších voleb blog či jiná možná verze psaní ať se jedná o deník nebo o videa na Youtube.

To by snad mohlo stačit na vyjádření toho, že chci psát, ale netuším, jak se to vše vyvine.

Takže se zatím měj.
Rybka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama