Červenec 2017

Knížky, bez kterých nedokážu žít.

12. července 2017 v 0:24 | Rybka |  Z tuhy na obrazovku
Zdravím.

Jsem člověk, který nemá rád změny a tak to je i u knížek..
Ráda čtu některé oblíbené knížky stále dokola a moc mě nebaví vybírat nové kusy do sbírky, protože se obvykle nedají srovnat s těmi, které mám doma..

Tyhle knížky mě vždy dostanou do té správné nálady, při které lidé okolo můžou dělat věci, které obvykle nedělají.. Jako například: Nemluvit na mě (hlavně nesnáším 2 otázky: Co čteš? Kolik ti toho ještě zbývá?), nosit mi jídlo a pití beze slov, nezhasínat světlo a nejlépe odjet na měsíc na dovolenou s tím, že nechají plnou lednici a otevřená okna..

No, každopádně.. Dneska vám představím těch několik vyvolených, kteří mi stále obohacují život..

!!SPOILER ALERT!!
Výsledek obrázku pro birds silhouette tumblr
|click|

Nechápu všechny druhy umění.

8. července 2017 v 14:52 | Rybka |  Téma týdne
Zdravím!

Jako první bych chtěla říct, že tímto článkem nechci nikoho z umělců urazit, je to pouze můj názor a pohled na některé pro mě zvláštní druhy umění.

Už se vám taky stalo, že jste se procházeli galerií nebo muzeem a došli jste k něčemu neurčitému, co jste buď vůbec nepochopili nebo jste snad radši ani nechtěli pochopit?

Mně se to stalo a vícekrát než pouze jednou. Některá díla od umělců jsou pro mě tak nepochopitelná, že popravdě ani netuším, jak to někdo mohl vymyslet.
Ano, obdivuji umělce, že mají vášeň pro takovou věc, která je pro mě dost vzdálená a vždycky bude, ale opravdu by mě někdy zajímalo, co je přimělo k tomu něco takového vyrobit či namalovat.

Výsledek obrázku pro birds silhouette tumblr
|click|

I introverti se potřebují vyjadřovat.

8. července 2017 v 13:29 | Rybka
Zdravím!

Ze všeho nejdříve bych tě chtěla přivítat na svém blogu, který možná bude aktivní nebo taky ne, je to otázka mé nálady a taky toho, jestli se spíš budu chtít učit na maturitu nebo trávit čas na počítači psaním..

Uvedu tě trochu do obrazu dění.
Měla jsem již dva blogy, u kterých jsem nevydržela hlavně kvůli jedné věci. Lidi okolo mě věděli, že mám blog a sledovali ho a mě hrozně vadilo, že nemůžu říct vše, co jsem chtěla, protože jsem se bála a stále se bojím jejich reakce na věci, které nejsou zcela běžné v dnešním světě. Jsou sice známé, ale ne vždy pozitivně brané..

Možná bych se mohla alespoň trochu představit..
Jmenuji se Anna, ale chtěla jsem nějakou přezdívku, tak jsem si vybrala Rybku, protože moje definice "Rybky" mě celkem vystihuje.. Je mi 17 let a budu ještě jedním rokem navštěvovat náš skvělý ústav, který se milně nazývá gymnázium.
Moje koníčky se skládají z prostých věcí: koně, jídlo, koně, hudba, koně, spánek, koně, knížky, koně a jídlo.

Proč?
Jak už jsem řekla, chci ze sebe dostat věci, který nejsou tak lehké říct na plnou pusu lidem okolo.
Už podle názvu jste určitě pochopili, že i já jsem jedna z těch, kteří se nazývají introverty. Pokud byste mě potkali někde venku, tak by to bylo buď s mými kamarádkami, které jsou jako já příslušnicemi této skupiny, nebo s knihou v ruce. I přes skupinku lidí okolo by vám došlo, že jsme introverti. Je to vidět na první pohled.
Definice introverta od tetičky Wiki:Introverti jsou ti, kteří čerpají energii ze svého vnitřního světa pocitů, myšlenek a prožitků. Bývají méně hovorní než extraverti (většinou tehdy, když chtějí říct něco, co je pro ně relevantní, nemají rádi tzv. společenskou konverzaci) a jsou více přemýšliví. Mají rádi klid a soukromí. Bývají uvážliví, jednají až poté, co si své jednání předem promysleli a obhlédli situaci. Pobyt ve (větší) společnosti nebo přemíra vnějších podnětů je obvykle stresuje a vyčerpává. Ve společnosti tvoří menšinu (obvykle se uvádí kolem 25 %). Mnoho introvertů má nadání pro tvůrčí činnosti, jako je psaní, malování, skládání hudby, programování apod.

Už z tohoto je vidět, že neradi mluvíme s jen tak někým, ale to neznamená, že se nechceme vyjadřovat. Máme hlavu plnou myšlenek, které chceme nějak říct, ale nechceme to řešit s lidmi, kterým bychom to museli vysvětlovat, či je nějak přesvědčovat.
A proto je jedna z lepších voleb blog či jiná možná verze psaní ať se jedná o deník nebo o videa na Youtube.

To by snad mohlo stačit na vyjádření toho, že chci psát, ale netuším, jak se to vše vyvine.

Takže se zatím měj.
Rybka